מחנות עוצמה

חניכות וחניכים יקרים,
מאז שנאלצנו לבטל את מחנה 'עוצמה': פסח באילת שאמור היה לצאת לדרך במרץ, אנחנו לא קופאים על השמרים ומנסים ללא הרף להמשיך להיות שם עבור חניכי מחנות 'עוצמה' ובני משפחותיהם חרף ההשלכות של משבר הקורונה. בתקופה הזו ניסינו להוציא לפועל כמה יוזמות שחלקן צלח וחלק מהן מצאו דרכן למגירה עוד לפני שהספקנו להוציאן לפועל. אנחנו מבינים היטב כמה מורכבת התקופה הנוכחית, ומבטיחים לעשות כל מה שביכולתנו כדי להמשיך ולשרת את כולכם, ולהיות הקהילה החמה והמעצימה שהיינו בעשור האחרון.

להבדיל משנים קודמות, בהן הפקנו את מחנות 'עוצמה' באופן עצמאי, השנה החלטנו לגייס שותפים לדרך שיסייעו לנו להגיש לכם חמישה ימים מדהימים, מרגשים, מעצימים וכיפיים אך לא פחות חשוב מזה, עומדים בכל הדרישות וההנחיות הרלוונטיות על מנת לשמור על בריאותכם. זו הסיבה שפנינו לקימאמה- מוסד ותיק שפועל משנת 2004 ומספק חוויית אירוח איכותית לנוער ישראלי ומחוץ לארץ.
אז אם קיבלתם את המכתב הזה, כנראה שעוד ממש כמה ימים נתראה במכמורת!! הקיץ הזה חברת קימאמה תארח את חניכי 'עוצמה' של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל לחוויה בלתי נשכחת על חופי הים התיכון, בבית הספר "מבואות ים" במכמורת. ניפגש בין התאריכים 23-27.8.20 לחוויה שתכלול פעילויות חברתיות וחינוכיות, ספורט ימי, בניית קבוצה דרך פעילות חוויתית, אמנות, ספורט, מוזיקה ועוד. המשתתפים ילונו בכפר הנוער "מבואות ים" שלחוף מכמורת, בחדרים סטנדרטיים (3 חניכים בחדר) עם שירותים ומקלחת לכל חדר. האירוח מתאים לכל הגילאים, כתות א-י"ב, כאשר הקבוצות מתחלקות לפי שכבות גיל. בכל התקופה נקפיד באדיקות על כללי הבטיחות, הן בכל הנוגע לספורט ופעילות והן בהקפדה על שתייה וחשיפה לשמש וכמובן – בכל הקשור להמנעות מחשיפה לנגיף הקורונה. צוות רפואי מוסמך נמצא במתחם 24 שעות ביממה.
אז רגע לפני שאתם מתחילים לארוז, הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת:
הסעות, לינה ואוכל
בהמשך המכתב מפורטות התחנות השונות וזמני איסוף ופיזור משוערים. אנחנו והנהגים נעשה כל מאמץ להגיע בזמן ומבקשים שגם אתם, כיוון שכל איחור של חניך אחד עלול ליצור איחור של מספר רב של חניכים. על האוטובוסים יהיו מדריכים שמספר הטלפון שלהם רשום גם הוא ליד פירוט התחנות, במידת הצורך אתם מתבקשים ליידע את המדריכים בשינויים. אתם מתבקשים להביא איתכם מים וכריך לדרך וכמו תמיד גם לשמור על אוטובוסים נקיים ונעימים.

כללי התנהגות
חשוב לנו שכולם, משתתפים וצוות, ייהנו ממנו ומאווירה כיפית, חברית ובטוחה. כדי שכל זה יקרה אנחנו מבקשים להקפיד על הכללים אלו ומפרשים את הצטרפותכם כהסכמה לאמצם:
⦁ המשתתפים מצופים להפגין רעות וחברות כלפי שאר המשתתפים בקבוצה שלהם ובקבוצות אחרות.
⦁ המשתתפים יכבדו את אנשי הצוות וישמעו להוראותיהם.
⦁ המשתתפים יכבדו את פרטיותם ורכושם של שאר המשתתפים.
⦁ המשתתפים יישארו עם הקבוצה שלהם ויעזבו אותה באישור מדריך בלבד. עזיבה של המתחם באישור מנהלי 'עוצמה' ו/או קימאמה.
⦁ חוויית האירוח הינה ללא מסכים- המשתתפים יפקידו את הטלפונים הסלולריים במשרדי קימאמה ויימנעו משימוש בהם לאורך כל זמן השהות במתחם.
⦁ הפעילויות מתקיימות בסביבה נקייה מעישון.
⦁ המשתתפים יישארו בחדרם אחרי כיבוי אורות בלילה (לפי שכבות גיל).
⦁ אנו מנהיגים מדיניות של אפס סובלנות לאלימות מכל סוג שהוא, לבריונות ולצריכה של אלכוהול ו/או חומרים מסוכנים.
⦁ ב'עוצמה' קימאמה משתתפים מרקעים תרבותיים ורוחניים שונים, אנו מבקשים לכבד את המרחב המשותף שלנו ולא להגיע בלבוש חשוף, אין להופיע בגופיות. 

רפואה וביטחון
אנא ידעו אותנו במידה וקיים מצב בריאותי שאנחנו צריכים להיות מודעים אליו. אם אתם נוטלים תרופות נא להביא תרופות במינון המספיק לחמישה ימים בדיוק, לא יותר ולא פחות. בכל מקרה לא לשכוח להביא אתכם כרטיס קופת חולים.
חשוב מאד!!! חניכים משכבת ג'וניור והשכבה הצעירה מתבקשים להפקיד את התרופות שלהם אצל המדריכים שלהם.
זהו, נראה שכיסינו הכל. במידה ויש לכם שאלות, בקשות ותהיות אתם מוזמנים לפנות אלינו בדף הפייסבוק של מחנות 'עוצמה' (עוד לא עשיתם לייק??!? מהר!!), במייל שלי Shlomi@idfwo.org, או של ניצןnitzan@idfwo.org   או במשרדי הארגון במספר 03-6918403.
 

לרשימת ההסעות והציוד יש ללחוץ כאן.

שלכם,
שלומי נחומסון
מנהל מחלקת נוער וצעירים
052-3201287

עבור לתוכן העמוד