מחנות עוצמה

משפחות יקרות,

 

כמעט בלי ששמנו לב, כבר עברו כחודשיים מאז תחילת השנה והנה, החורף מתחיל, אנחנו בעיצומה של שגרה ארוכה והמחנות האחרונים מרגישים כמו זיכרון רחוק.. אז בדיוק בגלל זה אנחנו כאן, להזכיר לכם, שחנוכה ממש מעבר לפינה, ושאנחנו מתכננים לכם מחנה קצרצר אבל כיפי, קריר, אבל חמים בדיוק כמו החיבוק שתקבלו ביום הראשון (והשני, והשלישי) למחנה, כשתגיעו הביתה, לבית משפחת 'עוצמה' בחצבה.

 

אני מתכבד להזמין אתכם למחנה 'עוצמה': חנוכה במדבר 2019, שיתקיים בתאריך 24-26/12/2019 בבית ספר שדה חצבה (לג'וניור) ובחאן ערבה (לשכבות הבוגרות). המחנה יימשך שלושה ימים (שני לילות) ומוצע  לראשונה לא רק לילדי הארגון בגילאי 6-18, אלא גם לבוגרי המחנות בגילאי 18-21 שיפתחו, לראשונה, שכבת בוגרים אמיתית שתהנה מתכנים מותאמים לגיל, ותשתלב במרקם הקהילתי של המחנה. במהלך המחנה נטייל בערבה, נבקר באתרים ואטרקציות שונות באזור אבל הכי חשוב- נבלה שלושה ימים מלאים עם חברים שהם משפחה.

 

אני קורא לכולכם, בין אם זה המחנה הראשון או העשירי (או יותר!) שלכם, הצטרפו אלינו לחוויה כיפית, מרגשת ומעצימה במדבר, להדלקת חנוכיית 'עוצמה' ולחוויה הנהדרת שצפויה לנו!

 

נתראה במדבר!

 

שלומי נחומסון

מנהל מחלקת נוער וצעירים

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל

 

כמה הסברים לחניך/הורה המתחיל:

 

מחנות 'עוצמה' מהווים מסגרת בטוחה, מהנה ושמחה עבור ילדים ונוער מכל רחבי הארץ, שחוו אבדן של אחד מהוריהם במהלך השירות הצבאי/בטחוני שלו. המחנות מתקיימים בחופשות החגים סוכות, חנוכה, פסח ובחופשת הקיץ ומיועדים לילדים ונוער בגילאים 6-18 ולשכבת הבוגרים בגילאי 18-21.

 

במחנה ארבע שכבות:

         השכבה הבוגרת (שכב"ג) – מיועדת לחניכי הארגון בגילאי תיכון (15-18)

         השכבה הצעירה (שכב"צ) – מיועדת לחניכי הארגון בגלאי חטיבת ביניים (12-15)

         שכבת ג'וניור – מיועדת לחניכי הארגון בגילאי בי"ס יסודי (6-12)

         שכבת הבוגרים – מיועדת לבוגרי מחנות 'עוצמה' בגילאים 18-21

 

התכנים בכל שכבה מותאמים לגיל החניכים וכך גם יחס ואופן ההדרכה במחנות. כך לדוגמה, בג'וניור הפעילויות יהיו קלילות יותר ויחס ההדרכה יהיה גבוה יותר (מדריך על לא יותר משלושה חניכים), ובשכבה הבוגרת התכנים עשויים להיות מאתגרים יותר, וכך גם השיח בתוך השכבה שלעתים גולש להתמודדויות עם האבדן, לדילמות רלוונטיות כמו שאלת הגיוס ועוד. בכל השכבות אנו מקפידים על בטיחות וביטחון החניכים, ועל סביבה נעימה, מכבדת ותומכת עבורם. אנו מקפידים על כללי ההתנהגות במחנה, ומצפים מכלל החניכים ואנשי הצוות לנהוג לפיהם (כללי ההתנהגות בהמשך).

 

איך מגיעים למחנה?

האוטובוסים של מערך ההסעות של מחנות 'עוצמה', מלווה בצוות ההדרכה שלנו ייאספו את הנרשמים מכל קצוות הארץ, ויפזרו אותם בנקודות המפגש עם סיום המחנה. בעת ההרשמה באתר תתבקשו להזין את תחנת האיסוף הרצויה, כאשר זמני ההסעות ומספרי הטלפונים של אחראי ההסעות יישלחו אליכם טרם המחנה. אם לא מצאתם תחנה נוחה הקרובה לבתיכם, צרו קשר עם נדב וילק (פרטי ההתקשרות למטה) וננסה לתאם עבורכם תחנה קרובה יותר (מבטיחים להשתדל!) בסמוך לצירי ההסעות הקיימים. חשוב!! בגלל לוחות הזמנים העמוסים של ההסעות, אין אפשרות להמתין למאחרים!!

 

 

 

ביטחון, בטיחות ורפואה

שלושה דברים שאיננו מקלים בהם ראש בכלל. ולכן..

• מסלול המחנה מאושר על ידי מוקד טבע של החברה להגנת הטבה, ואנו יוצאים למסלולים אך ורק אם הם מאושרים מבחינה בטיחותית ובטחונית, שתואמים את גיל החניכים.

• לצוות המחנות מתלווים מאבטחים, מגישי עזרה ראשונה וחובשים כמתחייב.

• במידה וישנם צרכים רפואיים מיוחדים, אנא עדכנו אותנו בפירוט תחת הסעיף 'הערות' בטופס ההרשמה על מנת שנוכל להיערך בהתאם כמו גם אלרגיות, רגישויות והעדפות לגבי אוכל במחנה (צמחונים/טבעונים וכ"ו).

• חניכי המחנות מתבקשים להביא עמם תרופות אותם הם נוטלים באופן קבוע או לפי הצורך. חניכים בג'וניור מחוייבים להפקיד את התרופות שלהם אצל צוות המדריכים.

כללי ההתנהגות במחנה

 

כללי התנהגות במחנה

חשוב לנו שכולם במחנה, חניכים וצוות, ייהנו ממנו ומאווירה כיפית, חברית ובטוחה. כדי שכל זה יקרה אנחנו מבקשים להקפיד על הכללים אלו ומפרשים את הצטרפותכם למחנה כהסכמה לאמצם:

         משתתפי המחנה מצופים להפגין רעות וחברות כלפי שאר המשתתפים בקבוצה שלהם ובקבוצות אחרות.

         משתתפי המחנה יכבדו את אנשי הצוות וישמעו להוראותיהם.

         משתתפי המחנה יכבדו את פרטיותם ורכושם של שאר המשתתפים.

         משתתפי המחנה יישארו עם הקבוצה שלהם ויעזבו אותה באישור מדריך בלבד. עזיבה של המחנה באישור הנהלת המחנה (שלומי).

         משתתפי המחנה יימנעו משימוש בפלאפונים/MP במהלך הפעילויות אך כמובן שרשאים להשתמש בהם בין ואחרי הפעילויות.

         פעילויות המחנה מתקיימות בסביבה נקייה מעישון.

         משתתפי המחנה יישארו בחדרם אחרי כיבוי אורות בלילה (לפי שכבות גיל).

         במחנה אפס סובלנות לאלימות מכל סוג שהוא, לבריונות ולצריכה של אלכוהול ו/או חומרים מסוכנים.

         במחנה משתתפים חניכים מרקעים תרבותיים ורוחניים שונים, אנו מבקשים לכבד את המרחב המשותף שלנו ולא להגיע בלבוש חשוף, אין להופיע בגופיות.

 

 

 

 

ובכל זאת, מה עוד?

 

נשמח שתמלאו את טופס ההרשמה המקוון שנמצא באתר שלנו. אנא קראו טוב טוב את המכתבים שלנו (כמו זה, הגעתם עד כאן ואנחנו ממש גאים בכם!) והגיבו כמה שיותר מהר. את כל זה תוכלו למצוא באתר הארגון בכתובת https://www.idfwo.org/otzma

         עלות המחנה מסובסדת וכרוכה בדמי השתתפות על סך 250 ₪ לחניך  בהרשמה מוקדמת (עד ה-22/11) ו-325 ₪ בהרשמה מאוחרת. המחנה כולל לינה, הסעות, ארוחת בוקר, צהריים, ערב ולילה.

         ההרשמה תסתיים ביום ראשון ה-1/12/2019 או בגמר המקומות, המוקדם מביניהם.

         ניתן לבטל השתתפות ללא עלות עד יום חמישי ה-13/12/2019. חניך שיבטל לאחר מכן לא יזוכה בדמי ההשתתפות.

 

חוץ מזה יש עוד המון, אתם מוזמנים להציץ בדף הפייסבוק של מחנות 'עוצמה' בכתובת  https://www.facebook.com/IDFWO.OtzmaCamps  ולהתעדכן שם, או להתקשר למשרדי הארגון לפרטים נוספים.

 

 

להרשמה- לחצו כאן או הקלידו את הכתובת הבאה בשורת הכתובת בדפדפן: www.idfwo.org/go

 

טיפים להרשמה:

מלאו את מספר תעודת הזהות של החניך/ה שאתם רוצים לרשום והזינו את הפרטים הרלוונטיים.

לפרטים נוספים צרו קשר עם משרדי הארגון בטלפון 03-6918403

 

עבור לתוכן העמוד