מתנדבים

אלמנה למען אלמנה

עם הגעתה של הבשורה הנוראה מכל,
הופך מסע חייה של אלמנת צה"ל
למורכב ומלא מהמורות,
הן רגשית והן מבחינת ההסתגלות לעולם שהשתנה בן רגע. 
פרויקט אלמנה למען אלמנה, במסגרתו מלווה אלמנה ותיקה אלמנה הזקוקה לליווי זה, מאפשר לאלמנות צה"ל להנות אחת מנסיונה של האחרת, מתמיכה בלתי מסויגת ובלתי אמצעית, מהזדהות עם מצבה וממשענת שאין דומה לה.

הדרכה במחנות עוצמה

את מחנות 'עוצמה' ואת שאר פעילויות מחלקת נוער וצעירים בארגון מוביל צוות איכותי, רובם סטודנטים בשנות ה-20 לחייהם, המגיעים אלינו כחלק משיתוף פעולה עם תוכניות המלגות קרן אימפקט של ה-FIDF וקרן הישג, אליהם מצטרפים גם מתנדבים מקרב יתומי צה"ל הבוגרים. לאחר הכשרה וליווי מתמשכים בנושאים כמו מאפייני העבודה עם ילדים ונוער, התמודדות עם אבדן ושכול בגילאים אלו ועוד, הם מצטרפים לפעילויות למשך זמן של שנתיים לפחות, זאת על מנת לשמור על איכות ורציפות בצוות. 

תרשום תרשום

המתנדבים בפרויקט 'תרשום תרשום' הינם מלגאים מתכניות מלגות שונות כגון קרן אימפקט וקרן הישג. בנוסף, לראשונה יצרנו שיתוף פעולה עם מכינות קדם צבאיות וכעת מצטרפים לשורתנו תלמידי מכינות- תלמידים אלו מצויים בשנה בה הם צורכים שורה של חוויות מצמיחות ומעשירות, וכן מחזקים את זיקתם לזהות האישית והלאומית שלהם, כל זאת מבחירה, תוך שהם עוסקים בפעילות התנדבותית לאורך השנה. 

מנטורים

בדומה לצוות המדריכים של מחנות 'עוצמה' גם את תכנית המנטורים מלווים סטודנטים מתוכנית המלגות של קרן אימפקט וקרן הישג. המתנדבים בעלי ניסיון עם עבודה מול ילדים בין הגילאים 6-16 ומהווים עבור הילדים בתוכנית מודלים לחיקוי ודמות משמעותית בקשר. 

התנדבות במשרדי הארגון

רבות מחברות וחברי הארגון פונים בבקשת התנדבות- כי מי שנותן בעצם מקבל בעצמו. התנדבות במשרדי הארגון כוללת עבודה משרדים, מענה טלפוני, שיחות יזומות לחברי ארגון, עיטוף, אריזה ועוד שלל פעילויות מגוונות.