פעילות הארגון

רווחה ופנאי

פעילות אלמנות

פעילות יתומים (מתחת לגיל 30)

פעילות יתומים (מתחת לגיל 30)

לכל הפעילויות לחץ כאן

פעילות יתומים בוגרים (מעל גיל 30)

פעילות יתומים בוגרים (מעל גיל 30)

לכל הפעילויות לחץ כאן
Edit

ייצוג ופעילות ברשויות מקומיות

ארגון אלמנות ויתומי צה”ל מחזק את הקשר בין הארגון והרשויות המקומיות ברחבי הארץ, זאת מתוך הבנה כי הפעולות שאנו נוקטים במישור הלאומי אינן מספקות, וכי יש צורך להעניק שירותים לחברי הארגון בכל רחבי הארץ, במרכז ובפריפריה כאחד.
תכלית קיומה של הרשות המקומית היא אספקת שירותים למתגוררים בה ולבאים בשעריה. בשנים האחרונות מונו עשרות מתנדבות ומתנדבים, חברי הארגון, לייצג את הארגון ברשות המקומית בה הם מתגוררים.

היכולת לשקף לרשויות המקומיות את חוזק ופעילות הארגון מדגישה כי אנו עומדים על המשמר לוודא שזיכרון יקירינו לא מש מהזיכרון הקולקטיבי, ושהמחיר אותו אנו, המשפחות השכולות משלמים, לא נעלם מהציבור הישראלי.

בנוסף, מתנדבות ומתנדבי הארגון, מקיימים פעילות אזורית משמעותית לחבריו במוקדים שונים בארץ. ביניהם: חיפה, ירושלים, חולון, כפר סבא, עמק יזרעאל ועוד. בין הפעילויות- הרצאות, קורסים, טיולים יומיים, הופעות ועוד.

אנו מזמינים אתכם, חברי הארגון ליצור קשר ולהתנדב במקום מגוריכם כדי להעמיד את ארגוננו בקדמת הבמה.

Edit

תקנות וחקיקה

חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (להלן: “החוק”) חוקק בשנת 1950 במטרה לסייע למשפחות השכולות להתמודד עם המציאות שנכפתה עליהן בעקבות האבדן שחוו ואבדנו של עמוד תווך בתא המשפחתי. החוק מפרט שורה של הטבות מיסוי, מענקים, תגמולים ועוד, שכולם נועדו להקל על המשבר אליו נקלעה המשפחה השכולה, ולאפשר לה לחיות ברמת חיים חומרית שאינה פחותה מזו אליה היתה רגילה טרם מותו הטרגי של יקירה.

בחלוף השנים נוצר, לא אחת, פער בין כוונת המחוקק לבין יישומו של החוק בפועל. אחד מיעדי הארגון הוא קידום חקיקה אשר יוביל לצמצום הפערים בחברה ויתאים את כוונת המחוקק למציאות של שנת 2020.

Edit

הנצחת חללים וייצוג באירועים

מדינת ישראל ניחנה בזיכרון ארוך וייחודי של הנופלים במערכות ישראל. הזיכרון חי בליבנו תמיד – זהו זיכרון יצוק של שותפות גורל, תחושת הזדהות והכרה בכובד האובדן. הנצחת חללי מערכות ישראל הינה מילוי החוב המוסרי של המדינה לנופלים, שמסרו את חייהם למען הקמתה וקיומה. ​​

אגף משפחות והנצחה, באמצעות היחידה להנצחת החייל, מקיים מפעלי הנצחה מגוונים בחומר וברוח, מתוך מטרה להנציח את החללים ולהנחיל את סיפורי חייהם כמורשת לדורות הבאים.

ארגון אלמנות ויתומי צה”ל מיוצג בכל טקסי המלחמות וטקסי ההתייחדות הממלכתיים והחייליים.