הדרכה במחנות 'עוצמה'

 הצטרפו למשפחת 'עוצמה' של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל פועל לכל אורך השנה בייצוג, הענקת סיוע, בתמיכה ובליווי נשות וצאצאי חללי צה"ל וכוחות הביטחון ובהנצחת יקיריהן, זאת באמצעות מספר מפעלים המקדמים את מטרותיו. מפעלים אלו יוצרים מערכת מסועפת של תמיכה המעניקה לאלמנות וליתומים כלים להתמודדות עם הטרגדיה והשלכותיה ברבדים רבים וכן את התחושה שהן אינן לבדן במערכה ושהארגון נותן מענה לצרכים הייחודיים להן ולילדיהן .
 
מתוך מחויבות עמוקה לילדיהם של אלו שעמדו על המשמר ולא שבו לביתם, אנחנו עושים כל שביכולתנו להיום שם עבורם, לתת כתף, לשמוח ולבכות יחד.
 
על המחנות:  מחנות 'עוצמה' מתקיימים 3 פעמים בשנה במהלך החופשות מביה"ס בחגים סוכות, חנוכה ופסח. במהלך המחנה אנחנו מתחלקים לשלוש שכבות גיל ובמשך 3-5 ימים אנחנו נהנים מטיולים, אטרקציות שונות (צלילה, שיט, סנפלינג, רכיבה על אופניים ועוד( אבל בעיקר מזמן איכות משותף. המחנה מתקיים בתנאי פנימייה באחד מבתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע בארץ.
המדריכים ב'עוצמה': אנחנו מחפשים דמויות של אחים גדולים לחניכים שלנו, כאלו שהם יוכלו להביט עליהם ולומר לעצמם- כזה אני רוצה להיות כשאגדל. בוגרי שירות צבאי משמעותי, אחראים, חברותיים ובעלי יכולת לעבודת צוות, סבלנות ונתינה אין סופית. המדריכים ב'עוצמה' יצוותו לאחת הקבוצות ויישארו בה כל עוד הם מתנדבים בארגון, כאשר השאיפה היא ליצירת מערכות יחסים ארוכות טווח בין החניכים לצוות ההדרכה. אנו מצפים מהמדריכים להשתתף בשני מחנות במהלך השנה לפחות, כאשר כל יום במחנה נחשב ל-12 שעות התנדבות, לקחת חלק בהכנות צוות כתנאי מקדים ליציאה למחנה וכן לבצע שני ביקורי- בית בבתיהם של משפחות החניכים.
מיון והכשרה: לאחר שליחת קו"ח, מועמדים הזכאים למלגת !IMPACT יעברו סדנת מיון בה תיבדק מידת התאמתם להדרכה בפרויקט. מועמדים שצלחו את סדנאות המיון יזומנו לסופ"ש הכנה בו נערוך למועמדים היכרות עם מטרות הארגון ומערך המחנות, עם החניכים ומאפייני העבודה עם בני נוער, על מאפייני השכול ודרכי ההתמודדות איתו ולבסוף על המחנות עצמם וחלוקת התפקידים בהם.
מחנות בחו"ל: מדי שנה מוציא הארגון משלחות למחנה קיץ בארה"ב וקנדה. מדריכים שימצאו מתאימים יהיו מועמדים טבעיים להדרכה במחנות אלו. ההדרכה במחנה הקיץ בארה"ב אינה כלולה במניין השעות לצורך קבלת המלגה.
 
לפרטים נוספים ולשליחת קו"ח: ניתן לפנות לשלומי בטלפון 03-6918403 שלוחה 4, או במייל shlomi@idfwo.org .ניתן למצוא פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק שלנו בכתובת: https://www.facebook.com/IDFWO.OtzmaCamps
 
 
"ישר כוח!!! בזכות הפעילות שלך/כם אנחנו יודעים שאנו לא לבד... תמיד היו לי נקיפות מצפון על שאיני מטיילת בארצנו עם הבנות וקשה לי להימנע מהשאלה מה היה קורה באים אביהן היה בחיים לבטח היה מטייל איתן יותר ומראה להן את ארצנו הנפלאה... השקטתם את מצפוני ונתתם חופשה מדהימה לבנות! כן ירבו כמוכם, חיבוק ענק!!!"
(אמא של ליאור)
 
"היה מדהים ברמות מטורפות אני אפילו לא יודע איך להתחיל לספר לחברים שלי על הטיול כי נגמרות לי המילים"
(יואב, חניך)
 
"יואב באמת חסר מילים ... אין עליכם !!!! תודה שאתם שם עבורם עם כל כך הרבה אהבה :)"
(אמא של יואב)
 
"כבר שבת...החבורה הגיעה עייפה אך מרוצה...מלאת סיפורים וחוויות! יישר כח לכל העוסקים במלאכה! שבת שלום!"
(אמא של אלמוג)

 

 

 

עבור לתוכן העמוד