חגיגת בר ובת מצווה

חגיגת בר ובת המצווה היא נקודת ציון משמעותית בחייו של כל אדם. גיל זה מסמל שלב של כניסה לבגרות וצעד ראשון אל תוך עולמם של המבוגרים. כל אחד ואחת זוכרים את היום הזה בחייהם. את החגיגה באולם או בבית, את הטקס בבית הכנסת, את המתנות הרבות, את התמונות באלבום המשפחתי ואת הקהל הגדול שנאסף, לא פעם ממרחקים, כדי להיות ברגע הזה והשמחה הגדולה ביום החג הזה – הפרטי והמשפחתי..

אצל יתומי ויתומות צה"ל וכוחות הביטחון השמחה הזו מהולה בעצב. חגיגה זו נמצאת בשבילם כמו תמיד בצל הזיכרון. לכל נערה החוגגת בת מצווה ולכל נער החוגג בר מצווה זה יום של ביחד – עם משפחה מורחבת וחברים – אבל גם יום של הרבה לבד. אבא איננו איתם ביום הזה, אלא רק בלב. צילו של אבא נמצא בכל מקום, והוא מחייך אליהם  רק מהתמונה. איש, כמובן, לא יוכל למלא את מקומו. את אבא שנלקח  איש לא ישיב להם.

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל מקיים פעם בשנה חגיגה מרגשת לילדים האלה.

ביום הזה אנחנו עוטפים אותם בהרבה אהבה, ומפגישים אותם עם משפחה גדולה, תומכת ועוטפת, שמלווה אותם לא רק ברגעי השבר אלא גם בימים של שמחה – והיום הזה הוא אחד מהם. ביום זה הם לומדים על ערכים חשובים – ערכי היסטוריה, יהדות ואזרחות. הילדים נפגשים עם נשיא המדינה, מבקרים בנקודות ציון היסטוריות בירושלים, עולים לתורה בכותל המערבי וחוגגים יחד.  בערבו של היום הזה הם זוכים לאירוע מכובד בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ"ל ואורחים נכבדים – כולם באים לכבודם. ביום זה הם מקבלים חיבוק גדול, תשומת לב והאהבה שהם כל-כך ראויים להן בצל הזיכרון ולאור השמחה.

 

אירוע בר ובת מצווה האחרון התקיים במתכונת מעט שונה בשל אילוצי הקורונה. השנה חגגו במצדה 30 יתומי ויתומות צה"ל וכוחות הביטחון ביומיים מרגשים של חוויות וטקסט חגיגי.

בנובמבר 2022 נחגוג עם בני ובנות המצווה בירושלים.

Choose your country

דילוג לתוכן