הלוואות לאלמנות

לא פעם יש קשיים כלכליים. לא אחת נקלעת משפחה לתקופות של משבר. כאשר יש שני בני זוג, ושניהם עובדים – קל יותר לצאת מה"חור" שבכיס, ולוּ רק בזכות ההליכה יחד, הידיעה שיש שותף להחלטות ולפתרונות והתחושה שיש אוזן קשבת, יד תומכת וכתף להניח את הראש עליה. בעבור אלמנות צה"ל, שכל האחריות לבני המשפחה מונחת על כתפיהן – ועל כתפיהן לבד – כל קושי כלכלי קשה שבעתיים. כאשר אין עוד משכורת ואין מי שמסייע בעצה או בחלוקת הנטל, או פשוט באהבה ובשותפות מלאה, כל משבר יכול להיות חסר פתרון, מבהיל ומטריד.

ארגון אלמנות ויתומי צה"ל מסייע בכל שנה בהלוואות ובמענקים לאלמנות שנקלעו למצוקה כלכלית או בריאותית. אחוז לא מבוטל מתקציבו של הארגון מופנה כדי לסייע לאלמנות שעומדות במשברים, ואין מי שיושיט להן יד ותמיכה. ועדה מיוחדת המורכבת מחברות הארגון בוחנת את הקשיים ומאפשר להן – באמצעות הלוואות נוחות ומענקים נכבדים – לצאת ממצוקתן ולפרנס בכבוד את עצמן ואת ילדיהן.

כיצד מגישים בקשה להלוואה?

ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואה בסך 10,000 ₪ (הסכום קבוע ולא ניתן לשינוי). ההלוואה נלקחת מבנק הפועלים עם ריבית של 1.5% + פריים בהחזר של 24 חודשים.

על מנת להגיש בקשה להלוואה יש למלא את הטפסים הבאים ולחתום עליהם ולצרף:

  1. תלוש תגמולים
  2. תלוש שכר במידה ויש
  3. תדפיס עו"ש של חשבון הבנק עבור חודשיים אחורה.
  4. אלמנות מעל גיל 75 צריכות למלא גם טופס ערבות צד ג.

לטפסי בקשת הלוואה לחץ כאן.
לטופס ערבות צד ג לחץ כאן

לאחר כמה זמן מקבלים תשובה?

וועדת הלוואות ומענקים מתכנסת בסוף כל חודש לועזי. תשובה חיובית או שלילית בנוגע לקבלת המענק תישלח באמצעות דואר רשום לכל מגישי הבקשה בחודש העוקב.

את הטפסים ניתן להגיש באמצעות: מייל mazi@idfwo.org או פקס במספר: 03-6916483 או באמצעות הדואר: ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, רח' אורנים 1  מרכז מסחרי גבעת שמואל.

Choose your country

דילוג לתוכן